Novinky

VÝZKUM A VÝVOJ – VYUŽÍTÍ ADITIVNÍCH TECHNOLOGIÍ

V naší indukční kalírně úspěšně využíváme induktory vyrobené nejen konvenčním způsobem, ale také metodami aditivní výroby - 3D tiskem.

Dalším způsobem aditivní výroby nástrojů pro indukční ohřev, který jsme společně se společností Electroforming s.r.o.  vyvinuli a otestovali, je galvanoplastika (electroforming).

Výsledkem jsou skořepiny měděných induktorů o tloušťce stěny 0,4 mm s vysokou životností. Induktory jsou standardně využívány v našem provozu a provozní zkoušky ověřily dlouhodobou stabilitu požadovaných parametrů. Mezi sledované údaje patří zejména elektrická vodivost, rozměrová stabilita a také homogenita kapalně chlazených induktorů a sprch. Nové, galvanoplastikou vyráběné, induktory vykazují stabilitu i při velkosériové výrobě v rozsahu tisíců kalících cyklů. Navíc, tato výrobní technologie umožňuje efektivně vyrábět složité geometrie induktorů, a to i ve tvarech, kterých není možné konvenčními výrobními postupy dosáhnout. Tím se otvírá zcela nová oblast jak pro rozvoj našich služeb indukčního kalení, tak i pro vás, naše zákazníky. Budoucnost a kreativita konstruktérů a technologů, spojená s požadavky na netradiční tvary indukčně kalených součástí, tak získává zcela nový rozměr…

Pro další informace ohledně využití galvanoplastiky, prosím, kontaktujte našeho partnera Electroforming s.r.o.

Surové polotovary měděných induktorů vyrobených galvanoplastikou (foto: Electroforming s.r.o.)